Prevádzka internetového obchodu

prevadzka internetoveho obchodu

Pre prevádzkovanie internetového obchodu potrebujete samozrejme príslušný softvér, respektíve samotný internetový obchod (eshop) . Internetový obchod (eshop)  je webová služba, ktorá funguje nepretržito z webového servera. Táto služba funguje nonstop a bezúdržbovo.

Aby ste takúto službu mohli vlastniť, musíte sa obrátiť na jedného z mnohých poskytovateľov internetových obchodov.

V súčastnosti je možné prevádzkovať internetový obchod (eshop)  dvoma spôsobmi:

  1. prenajímaný internetový obchod (eshop) s pravidelnou platbou orientačne 10 – 100€ / mesačne. Toto riešenie je z dlhodobého pohľadu samozrejme nevýhodné. Taktiež býva funkčne pomerne obmedzené a je vhodné len na odskúšanie internetového predaja, aj to len v krajom prípade.
  2. jednorázovo zakúpený internetový obchod (eshop) . Za jednorázový poplatok napr. 700€ môžete na trvalo vlastniť internetový obchod (eshop) . Výhodou tohto riešenia je to, že internetový obchod (eshop) Vám tvorca maximálne prispôsobí Vašim požiadavkám ako po funkčnej stránke, tak aj po stránke grafického dizajnu. Spoločnosť NajReklama.sk Vám vytvorí internetový obchod (eshop) už za 699€, pričom v cene máte prakticky všetko, čo by ste od internetového obchodu potrebovať. Viac sa o ich ponuke môžte dočítať na ich web stránke.

Poslednými nákladmi na prevádzku internetového obchodu sú náklady na réžiu. Réžia predstavuje prenájom doménového mena, teda napr. www.vasnazov.sk. Doména .Sk stojí v priemere cca 15€.

Priestor na webovom servri, teda na počítači, ktorý je neprestajne spustený a funguje 24 hodín denne 7 dní v týždni na spoľahlivom internetovom pripojení a zálohovanom pripojení k elektrickej energii Vás výde ročne cca 50€. U spoločnosti NajReklama máte v cene balíkového riešenia tento poplatok už na prvý rok zahrnutý.

Poplatky za webhosting a doménu sú rôzne. Je jedno, kde zaregistrujete doménu, no s webhostingom to už až tak jedno nieje. Nízka cena za webhosting často svečí o jeho kvalite, rýchlosti a dostupnosti. Je veľmi dôležité aby bol poskytovateľ webhostingu spoľahlivý. Nechcete predsa, aby Vaši návštevníci mali to dočinenie s pomalým internetovým obchodom, ktorý máva pravidelné výpadky. Predsalen tých pár eur na kvalitnom webhostingu sa šetriť naozaj neoplatí.

Každý lepsí tvorba web stránky Vám ochotne pomôže s výberom toho najvhodnejšieho webhostingu pre Váš eshop a registráciou domény. U spoločnosti NajReklama sú tieto služby samozrejmosťou.