Prenájom internetového obchodu alebo kúpa ?

prenajom internetoveho obchodu alebo kupa

Chystáte sa predávať prostredníctvom internetového obchodu ? Výborný nápad.

Internetové obchody majú totiž oproti kamenným obchodom veľa výhod. No tie sú Vám zrejme jasné, keď ste sa pre internetový obchod rozhodli.

Teraz stojíte pred inou otázkou. Kúpiť si vlastný internetový obchod alebo si nejaký prenajať? Prezradíme Vám plusy a mínusy oboch  možností.

Prenájom internetového obchodu – áno alebo nie?

Mnohí začínajúci podnikatelia uvažujú o tom, že si internetový obchod prenajmú. Majú pocit, že kúpa eshopu je príliš drahá záležitosť a pri prenájme ušetria stovky eur. Ako je to v skutočnosti?

Je pravda, že pri prenájme internetového obchodu nepotrebujete naraz hotovosť vo výške približne 700 a viac eur. Okrem toho máte v mesačných nákladoch zarátaný už aj webhosting. Ale to sú v podstate jediné pozitíva prenájmu eshopu.

V konečnom dôsledku sa totiž prenájom eshopu neoplatí. Mesačne zaň zaplatíte sumu od 20 do 40€ a ak si to prepočítate, preplatili by ste ho v podstate už po dvoch rokoch. A zrejme sa chystáte podnikať dlhšie!

Ďalšou nevýhodou prenajímaných eshopovje ich obmedzená funkčnosť. Za istý obnos peňazí totiž dostanete len základný balíček funkcií. Všetko navyše, čo je v prípade kúpy eshopu samozrejmosťou, budete musieť zaplatiť.

Náklady na prenájom sa tak vyšplhajú do naozaj závratných výšok. Ak teda nechcete minimálne funkčný internetový obchod so šablónovým dizajnom, odporúčame internetový obchod kúpiť na stálo.

Čo získate kúpou internetového obchodu ?

Kúpa internetového obchodu je riešenie pre každého, kto chce mať internetový obchod pripravený na mieru, presne podľa svojich požiadaviek. Získate vynikajúcu funkčnú základňu a dizajn presne na mieru. Jednoducho povedané – dostanete internetový obchod, aký sa Vám páči!

Niekto považuje vyššiu vstupnú investíciu za negatívum. Pre iného je to zas pozitívum, pretože náklady na eshop má vyriešené naraz a nemusí sa im viac venovať. Jediné, čo budete musieť platiť raz ročne, je webhosting.

Platí však, že je potrebné vybrať si správneho dodávateľa a tvorcu eshopu. Nečakajte, že za 50€ získate perfektné riešenie.

vytvorenie eshopu - dodavatel eshopu

Ak má byť internetový obchod kvalitný, počítajte so sumou minimálne 700€. Takéto kvalitné riešenia na mieru Vám ponúka napríklad aj spoločnosť NajReklama s.r.o. Získate plne funkčný a dizajnovo originálny eshop bez nutnosti ďalších mesačných výdavkov.